Адрес электронной почты
Пароль
Я забыл свой пароль!
Входя при помощи этих кнопок, вы подтверждаете согласие с правилами
Имя
Адрес электронной почты
Пароль
Регистрируясь при помощи этих кнопок, вы подтверждаете согласие с правилами
Сообщество

Неотступная молитва по соглашению

Братья и сестры, те кто читает молитву Божией Матери "Экономисса", предлагаю обновить список

Дорогие братья и сестры, предлагаю обновить список молящихся к иконе "Экономисса" с 23.11.2019. Пишите свои имена в комментариях. Просьба не писать младенцев и отроков, так как у них ещё нет надобности решать финансовые вопросы. Спаси Господи!
ВСЕ, КТО ПИШЕТ ИМЕНА ДЛЯ ОГЛАШЕНИЯ, НЕПРЕМЕННО ВСТАВАЙТЕ НА СОБОРНУЮ МОЛИТВУ ВМЕСТЕ СО ВСЕМИ УЧАСТНИКАМИ. ЭТО НАШ МОЛИТВЕННЫЙ ТРУД ЗА НАШИХ БЛИЗКИХ.
ПОЖАЛУЙСТА, ПРОШУ ВСЕХ УЧАСТНИКОВ, НЕ ЗАБЫВАЕМ ПО ВОЗМОЖНОСТИ ОТМЕЧАТЬСЯ В КОММЕНТАРИЯХ ПОСЛЕ МОЛИТВЫ!!!
Если захотите присоединиться к молитве после 23.11.19. пишите. пожалуйста в личку.

Молитвами святых отец наших, Господи Иисусе Христе Боже наш, помилуй нас. Аминь.
Слава Тебе, Боже наш, слава Тебе!

Царю́ Небе́сный, Уте́шителю, Ду́ше и́стины, И́же везде́ сый и вся исполня́яй, Сокро́вище благи́х и жи́зни Пода́телю, прииди́ и всели́ся в ны, и очи́сти ны от вся́кия скве́рны, и спаси́, Бла́же, ду́ши на́ша.
Святы́й Бо́же, Святы́й Кре́пкий, Святы́й Безсме́ртный, поми́луй нас. (Читается трижды, с крестным знамением и поясным поклоном.)
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Пресвятая Троице, помилуй нас; Господи, очисти грехи наша; Владыко, прости беззакония наша; Святый, посети и исцели немощи наша, имене Твоего ради.
Господи, помилуй. (Трижды).
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь.

О́тче наш, И́же еси́ на небесе́х! Да святи́тся и́мя Твое́, да прии́дет Ца́рствие Твое́, да бу́дет во́ля Твоя́, я́ко на небеси́ и на земли́. Хлеб наш насу́щный даждь нам днесь; и оста́ви нам до́лги на́ша, я́коже и мы оставля́ем должнико́м на́шим; и не введи́ нас во искуше́ние, но изба́ви нас от лука́ваго.
Господи помилуй (12 раз)
Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху, и ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.
Прииди́те, поклони́мся Царе́ви на́шему Бо́гу. (Поклон)
Прииди́те, поклони́мся и припаде́м Христу́, Царе́ви на́шему Бо́гу. (Поклон)
Прииди́те, поклони́мся и припаде́м Самому́ Христу́, Царе́ви и Бо́гу на́шему. (Поклон)

Молитва по соглашению
Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: «Аминь глаголю вам, яко аще два от вас совещается на земли о всяцей вещи, – еяже аще просита, будет има от Отца Моего, Иже на небесех: идеже бо еста два или трие собрани во имя Мое, ту есмь посреде их». Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим (имена за кого молитесь) , согласившимся просить Тебя подать помощь в разрешении финансовых трудностей и избавлении от долгов рабам твоим ОЛЬГЕ, МАКСИМУ, ТАТЬЯНЕ, ЕЛЕНЕ, ЕКАТЕРИНЕ, АРТЕМИЮ, ЛЮБОВИ, ФОТИНИИ, АЛЕКСАНДРУ, ВЕРЕ, ИОАННУ, ИРИНЕ, ТАТИАНЕ, КОНСТАНТИНУ, ЛЮДМИЛЕ, ЛЮБОВИ, ЛЮДМИЛЕ, ВИКТОРИИ, АЛЕКСАНДРУ, АЛЕКСАНДРУ, ФОТИНИИ, ТАТИАНЕ, ВАЛЕНТИНЕ, ТАТИАНЕ, ЛАРИСЕ, АНДРЕЮ, ОЛЬГЕ, ВИКТОРИИ, ВИКТОРУ, НАДЕЖДЕ, АЛЕКСАНДРУ, ВАСИЛИЮ, НАТАЛИИ, НИКОЛАЮ, РОМАНУ, КИРИЛЛУ, НИКОЛАЮ, ИУЛИИ, АЛЕКСАНДРУ, АНТОНИЮ, АЛЕКСЕЮ, МАРИИ, ЗОЕ, АЛЕКСАНДРЕ, АЛЕВТИНЕ, ЕВГЕНИЮ, ЛАРИСЕ, АННЕ, ИЛЬЕ, АЛЛЕ, АЛЕКСАНДРУ, ИГОРЮ, АНДРЕЮ, МАРИНЕ, АЛЕКСАНДРУ, ОЛЬГЕ, ЕЛЕНЕ, МАРИИ, ДАНИИЛУ, ГАЛИНЕ, СЕРГИЮ, МАКСИМУ, ЕЛЕНЕ, ... молитвами Пресвятой Владычицы нашея Богородицы, Молим Тебя об исполнении нашего прошения. Но да будет не так, как мы хотим, но как Ты, Господи — да будет во веки воля Твоя. Аминь.

Тропарь ко Пресвятой Богородице в честь иконы Ее "Экономисса"
глас 4
Предстательство страшное и непостыдное, не презри, Благая, молитв наших, Всепетая Богородице, Милостивая верных Домостроительнице, утверди православных жительство, спаси страну нашу и всех православно живущих в ней защити, зане родила еси Бога, Едина Благословенная.

Молитва ко Пресвятой Богородице в честь иконы Ее "Экономисса"

О Пречистая Дево Богородице, Премилостивая Владычице, вышшая Ангел и Архангел, Царице небесе и земли, страны нашея православныя твердое ограждение, всякаго дома и семейства христианскаго Благоустроительнице, труждающихся во благочестии благословение, нуждающихся неистощимое богатство, сирых и вдовиц Кормительнице, девствующих чистото и славо, матерей тихое веселие, отроков мудросте и научение, наставников и детоводителей совершенный разуме. Веруем в державный Твой покров над православным отечеством нашим и над малейшим из нас, искупленным Божественною Кровию Сына Твоего. Веруем, яко в сей иконе Твоей, в благословение от Святыя Горы Афонския нам данней, Сама Ты низпосылаеши Твое матернее благословение градом и весем нашим и коемуждо дому на Тя упование имущему. Темже со благоговейным трепетом и с благодарным сердцем преклоняемся пред сим новым знамением великия любве Твоея, Владычице, к нам, недостойным. Воспоминающе же Твое чудесное явление преподобному Афанасию Афонскому, некогда в нужде и скорби бывшему и, яко пребудеши присная Домостроительница его обители, от Тебе милостивное обещание приемшему, смиренно молимся Тебе: о Премилосердая Мати рода христианскаго, буди и нам, грешным и недостойным рабом Твоим, мудрая Домостроительница, житие наше добре устрояющая. Всякое сообщество, всякий дом и семейство во благочестии и Православии, единомыслии, послушании и довольстве соблюди, заблуждшия на путь правый настави, старость поддержи, младенцы воспитай, всех нас вразуми. Облегчи и возстави изнемогающия, сохрани люди Твоя от всякия нужды, болезни, глада, губительства, града, огня, от всякаго злаго обстояния и всякаго нестроения. Дому сему и всякой души христианстей и всей стране нашей исходатайствуй мир и велию милость ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Достойно есть, яко воистинну блажити Тя Богородицу, Присноблаженную и Пренепорочную и Матерь Бога Нашего. Честнейшую Херувим и Славнейшую без сравнения Серафим, без истления Бога Слова рождшую, сущую Богородицу, Тя величаем.
Слава Отцу и Сыну и Святому Духу, и ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Господи, помилуй (трижды).
Го́споди Иису́се Христе́, Сы́не Бо́жий, моли́тв ра́ди Пречи́стыя Твоея́ Ма́тере, преподо́бных и богоно́сных оте́ц наших и всех святы́х, поми́луй и спаси́ мя, гре́шнаго, я́ко Благ и Человеколю́бец. АМИНЬ.

Посмотреть предыдущие комментарии
23 апреля 2024 в 04:12

Аминь

23 апреля 2024 в 08:14

АМИНЬ

23 апреля 2024 в 10:04

Аминь.

23 апреля 2024 в 12:37

Аминь.

24 апреля 2024 в 01:02

Аминь

24 апреля 2024 в 01:05

Аминь.

в ответ на комментарий

Комментарий появится на сайте после подтверждения вашей электронной почты.

С правилами ознакомлен

Защита от спама:

    Интересные личности