Адрес электронной почты
Пароль
Я забыл свой пароль!
Входя при помощи этих кнопок, вы подтверждаете согласие с правилами
Имя
Адрес электронной почты
Пароль
Регистрируясь при помощи этих кнопок, вы подтверждаете согласие с правилами

Прошу молится о нас

Дорогие братья и сестра, прошу вас молится о нас, о нашем здоровье и помощи Божией, нам важна ваша молитва по соглашению, храни всех Бог+++
Господи, Иисусе Христе, Сыне Божий, Ты бо рекл еси пречистыми усты Твоими: "Аминь глаголю вам, яко аще двое от вас совещаются на земли всякой вещи, ее же аще просите, будете иметь от Отца Моего, Иже на Небесех: где же два или трое собрались во имя Мое, ту есмь Аз посреде их". Непреложны словеса Твоя, Господи, милосердие Твое безприкладно и человеколюбию Твоему несть конца. Сего ради молим Тя: даруй нам, рабам Твоим (имена), согласившимся просить Тя о помощи, прошении, спасении, Покрове и избавления от враг видимых и невидимых и от ужаса смертного и от смущения дьявольского, епископа Симона, иерея Александра со чадами, младенца Анны, младенца Василисы, отроковицы Варвары, отроке Игоре, Владимире, Зинаиде, Веры, Ларисы, Любови, Ольги, исполнения нашего прошения. Но обаче не якоже мы хотим, но якоже Ты. Да будет во веки воля Твоя. Аминь.
+++
«О, святой Михаил Архангел, светлообразный и грозный Небесного Царя воевода!
Помилуй нас, грешных, требующих твоего заступничества!
Сохрани нас, рабов Божьих епископа Симона, иерея Александра со чадами, младенца Анны, младенца Василисы, отроковицы Варвары, отроке Игоре, Владимире, Зинаиде, Веры, Ларисы, Любови, Ольги, от всех видимых и невидимых врагов,
Паче же подкрепи от ужаса смертного и от смущения дьявольского
и сподоби нас непостыдно предстать перед Создателем нашим в час страшного и праведного Суда Его.
О, всесвятой, великий Михаил Архистратиг!
Не презри нас грешных, молящихся тебе о помощи и заступничестве твоем в веке сем и будущем,
но сподоби нас там вместе с тобою славить отца и Сына и Святаго Духа во веки веков.
Аминь».
+++
«Приими, всеблагомощная, Пречистая Госпоже Владычице Богородительнице, сия честные дары, Тебе единей прикладныя, от нас, недостойных рабов Твоих: от всех родов избранная, всех тварей небесных и земных высшая явльшаяся, понеже бо Тебе ради бысть Господь Сил с нами, и Тобою Сына Божия познахом и сподобихомся святаго Тела Его и пречистыя Крове Его; темже блаженна еси в родех родов, Богоблаженная, Херувимов светлейши и Серафимов честнейши сущая. И ныне, всепетая Пресвятая Богородице, не престай молящися о нас, недостойных рабех Твоих, еже избавитися нам от всякаго совета лукаваго и всякаго обстояния и сохранитися нам неврежденным от всякаго ядовитаго прилога диавольскаго; но даже до конца молитвами Твоими неосужденных нас соблюди, яко да Твоим заступлением и помощию спасаеми, славу, хвалу, благодарение и поклонение за вся в Троице Единому Богу и всех Создателю возсылаем, ныне и присно, и во веки веков. Аминь».
+++
«О кто не ублажит Тя, Дево Благодатная, кто не воспоет Твое милосердие к роду человеческому. Тебе молимся, Тебя просим, не остави нас во зле погибающих, раствори любовию сердца наши и ко врагам нашим пошли стрелу Свою, да уязвляет сердца наши миром к гонящим нас. Аще мир нас ненавидит — Ты простри любовь Свою к нам, аще мир нас гонит — Ты приими нас, подаждь нам Благодатную силу терпения — без ропота перенести испытания в мире сем бываемая. О, Госпоже! Умягчи сердца злых человеков, восстающих на нас, да не погибнут сердца их во зле, — но умоли, Благодатная, Сына Твоего и Бога нашего, да умирит сердца их миром, дьявол же — отец злобы — да посрамится! Мы же, воспевая милосердие Твое к нам, злым, непотребным, воспоем Ти, о Пречудная Госпоже Дево Благодатная, услыши нас в час сей, сокрушенныя сердца имущих, огради нас с миром и любовию друг ко другу и ко врагам нашим, искорени от нас всякую злобу и вражду, да воспоем Тебе и Сыну Твоему, Господу Иисусу Христу нашему: Аллилуиа! Аллилуиа! Аллилуиа!».
+++
«Да воскреснет Бог, и расточатся врази Его, и да бежат от лица Его ненавидящии Его. Яко исчезает дым, да исчезнут, яко тает воск от лица огня, тако да погибнут беси от лица любящих Бога и знаменующихся крестным знамением, и в веселии глаголющих: радуйся, Пречестный и Животворящий Кресте Господень, прогоняяй бесы силою на тебе пропятаго Господа нашего Иисуса Христа, во ад сшедшаго и поправшего силу диаволю, и даровавшаго нам тебе Крест Свой Честный на прогнание всякаго супостата. О, Пречестный и Животворящий Кресте Господень! Помогай ми со Святою Госпожею Девою Богородицею и со всеми святыми во веки. Аминь».
+++
О здравии
епископе Симоне;
иер. Александра со чадами;
мл. Анны;
мл. Василисы;
отроковицы Варвары;
отроке Игоре;
Владимире;
Зинаиде со чадами;
Вере со чадами;
Ольге;
Любови;
Ларисе.
Заранее благодарен вам за ваши молитвы и милосердные сердца, храни вас Бог+++

Посмотреть предыдущие комментарии
Священник
23 марта 2017 в 23:17

Христос Воскресе! Помощь храму и на социальную работу можно перечислить свою жертву на карту сбербанка России VISA 4276520683651497, храни всех Бог+++

Священник
25 марта 2017 в 18:10

Вместе с Вами мы делаем большую работу, на которую нам указал сам Господь Иисус Христос, посылая нас благовествовать Святое Евангелие всему миру. Так же Господь учил нас, что вера без дел мертва есть, и что какую пользу принесём мы, говоря о Святом Евангелии и учении Его ближним, если ближний наш...

Развернуть

Священник
01 апреля 2017 в 06:28

прошу помочь храму на социальную работу и продолжения ремонтных работ, храни всех Бог+++

Священник
06 апреля 2017 в 00:26

Прошу помочь храму. Немало таких, которые даже благодарят меня за то, что я обратился к ним с такой просьбой! Они по различным причинам имели уже намерения пожертвовать небольшие суммы на нужды храмов, поэтому рады были, что я к ним обратился.
Я же им в ответ так и пишу по своему разумению:
«Пускай...

Развернуть

Священник
12 апреля 2017 в 18:12

Благоденственное и мирное житие, здравие и спасение и во всем благое поспешение подаждь, Господи, рабам Твоим: Святейшему Патриарху Кириллу, Высокопреосвященным и преосвященным владыкам, монашествующим, братиям и сестрам во Христе и сохрани его на Многая и Благая лета!

13 апреля 2017 в 12:01

С радостью и во славу Божию...


С радостью Великого Поста в Великий Четверг (чистый) Страстной Седмицы! и с любовью в Господе Иисусе Христе...

в ответ на комментарий

Комментарий появится на сайте после подтверждения вашей электронной почты.

С правилами ознакомлен

Защита от спама:

    Рекомендуем