Адрес электронной почты
Пароль
Я забыл свой пароль!
Входя при помощи этих кнопок, вы подтверждаете согласие с правилами
Имя
Адрес электронной почты
Пароль
Регистрируясь при помощи этих кнопок, вы подтверждаете согласие с правилами
Сообщество

Во Славу Божию!

" У святителя Димитрия Ростовского составлено молитвенное правило на поклонение пяти Язвам Христовым. Вот вкратце это поклонение:

Иисусе мой Сладчайший, поклоняюся Пречистей, Пресвятей и Животворящей Язве Твоей, иже в десней Твоей руце и молю Тя, Господа моего, ея ради сподоби мя одесную Тебе стати. (Поклон.)

Иисусе мой Сладчайший, поклоняюся Пречистей, Пресвятей и Животворящей Язве Твоей, иже в шуей Твоей руце и молю Тя, Господа моего, ея ради части шуия избави мя. (Поклон.)

Иисусе мой Сладчайший, поклоняюся Пречистей, Пресвятей и Животворящей Язве Твоей, иже в десней Твоей нозе и молю Тя, Господа моего, ея ради настави мя на правый путь покаяния. (Поклон.)

Иисусе мой Сладчайший, поклоняюся Пречистей, Пресвятей и Животворящей Язвей Твоей, иже в шуей Твоей нозе и молю Тя, Господа моего, ея ради от всякаго пути лукаваго возбрани ногам моим. (Поклон.)

Иисусе мой Сладчайший, поклоняюся Пречистей, Пресвятей и Животворящей Язве Твоей, иже в Пречистых ребрах Твоих и молю Тя, Господа моего, ея ради сокруши окаменение жестокого сердца моего, порази ее страхом Твоим и уязви ее любовию Твоею, да Тебе, Господа моего возлюблю всем сердцем моим, всею душею, всею крепостию и всем помышлением моим и даждь ми до кончины живота моего всегда поминати спасительныя Страсти Твоя и поклонятся им, победную песнь Тебе сице воспевати. (Поклон.)

Мы немощны и не каждый из нас способен к подвигам поста и молитвы. Это все нужно: и пост и молитва идет во спасение, но выше всего исповедовать Господа Иисуса Христа Сыном Божиим и поклоняться Его пяти Язвам, то есть покорять свою волю воле Божией и безропотно каждому нести свой крест, как благоразумный разбойник, страдая на кресте безропотно, исповедал Господа Иисуса Христа Сыном Божиим, и за это Господь не только помянул его во Царствии Своем, но и сделал его наследником этого Царствия. "

Схиигумен Савва Остапенко.